© Община Ветово
Общинският съвет на Община Ветово се отказа да обжалва решението на Административен съд-Русе, който отмени гласуваните трудови възнаграждения. В жалбите си, подкрепени и от областния управител на крайдунавския град Стефко Бурджиев, кметовете оспориха намалените им пари като незаконосъобразни, съобщи в. "Труд".
На 15 март 2016 г. на общоградско събрание ветовчани настояха ГЕРБ да оттегли общинския си координатор и съветник в местния парламент Димитър Денев "заради работата му за лична облага и срещу интересите на населението". Той пък поиска оставката на кмета и следователно насрочване на предсрочни местни избори.
На последните местни избори Георги Георгиев победи на балогажа с 50,11%, срещу опонента си Мехмед Мехмед, за когото гласуваха 49,89% от гласувоподавателите. Мехмед бе избран за председател на Общинския съвет.
Административният съд в Русе отхвърли жалбата на Мехмед и потвърди резултатите от местните избори в община Ветово. Той обжалва решението пред Върховния административен съд, който трябва да се произнесе на 30 март.т.г. по казуса.
В 17-членния Общински съвет на Ветово ДПС има 7 съветници, МК "Бъдеще за всички" - 6, ГЕРБ - 3, МК "БСП и АБВ" - 1.
Миналия ноември местният парламент гласува новият стар кмет с пети мандат на община Ветово Георги Георгиев да се разписва срещу минимална заплата по закон от 730 лв. До м.г. той е вземал 1462 лв. на месец. Новата стара кметица на град Сеново Инна Георгиева /БСП/ пък получава 390 лв., докато преди е разчитала на 627 лв. За кметицата на село Писанец Виолета Неделчева /МК "Бъдеще за всички"/ са определени 380 лв. при полагаеми до 1300 лв. Като кметски наместник тя е вземала 420 лв.
Общинският съвет обаче гласува новият стар кмет на град Глоджево Илхан Абтиходжев да получава 1650 лв. месечно при 716 лв. в предишния му мандат. Толкова слага в джоба си и преизбраният кмет на село Смирненски Салих Салиев, който досега е вземал 627 лв. Кметът на село Кривня Реджеб Аков пък се разписва срещу 1400 лв. при 607 лв. в предишния му мандат.
|